تبلیغات
๑۩۞۩پرشین موزیک๑۩۞۩ - گفت گویی خوانندنی با چاووشی
 
๑۩۞۩پرشین موزیک๑۩۞۩
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : admin
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما بهترین آلبوم کدام است؟


برچسبها

گفت وگویی خوانندنی با محسن چاوشی در مورد انتشار آلبوم جدیدش
من همان چیزی که باید میخواندم را خواندم


مرد پرحاشیه، اما بیحاشیه موسیقی ایران! این شاید بهترین تعبیر برای محسن چاوشی باشد. او در عین حال که هیچ وقت حاشیه ای از خود نشان نداده، یکی از سوژه های داغ و مناسب برای حاشیه سازان است و به همین دلیل از همان روزهای اولی که وارد موسیقی شد با حواشی زیادی رو به رو بوده است. تا به حال با محسن چاوشی گفت وگو نداشتم و فکر می کنم این فرار از مصاحبه او به خاطر غرور و کبری است که خیلی ها می گویند محسن دچارش شده است. اما زمانی که با او همکلام شدم، تنها چیزی که در کلام و رفتار محسن چاوشی دیده نمی شد غرور بود. محسن آنقدر از غرور فاصله دارد که هر وقت صحبت از هوادارنش می شد می گفت بهتر است بگوییم مخاطبین و این یعنی احترام به مردم! غمی که در صدای محسن وجود دارد انگار از درون او نشات می گیرد، او انسان غمگینی است وخودش می گوید ریشه این غم و اندوه مثل خیلی چیزهای دیگر که در دنیا وجود دارد قابل بیان نیست! بعد از مصاحبه محسن یکی از آهنگهای آلبوم جدیدش را برایم گذاشت و گوش کردم، باز هم همان غم در صدایش بود اما این بار حرف جدیدی دارد..
با ورودت به عرصه موسیقی جریان جدیدی در نوع آهنگ ها و حتی ترانه ها ایجاد شد، آمدی که موج جدیدی وارد موسیقی کنی یا همه چیز اتفاقی جلو رفت؟

من همان چیزی که باید می خواندم را خواندم و اصلاً به این مساله که بخواهم موج یا سبک جدیدی وارد دنیای موسیقی کنم فکر نمی کردم.

 

باتوجه به اینکه هیچ کدام از آهنگ هایت فراتر از خط قرمز ها نبود چرا زود تر مجاز نشدی؟

اولین آلبوم ام مجوز شعر و آهنگ را هم گرفته بود اما بنا به دلایلی به صورت غیر قانونی منتشر شد. من همیشه شریف خوانده ام و هیچ وقت از خط قرمزها عبور نکرده ام و ازهمان ابتدا هم می خواستم که به صورت مجاز فعالیت کنم اما خب قسمت این بود که کمی دیرتر وارد فضای موسیقی مجاز شوم.


 

بعد از آلبوم متاسفم که به شدت هم مورد استقبال قرار گرفت با داریوش مهرجویی برای فیلم سنتوری وارد همکاری شدی که این کار هم توقیف شد، در مورد سنتوری برایمان بگو

سنتوری و همکاری با داریوش مهرجویی تجربه خوبی برایم بود، در مورد سنتوری قبلاً توضیح داده ام، چرا به فکر نبش قبر هستی؟


 

اگر بازهم خواندن تیتراژ پیشنهاد شود قبول خواهی کرد؟

اگر احساس کنم نیاز است این کار را انجام خواهم داد. چیزی که مشخص است کاری که پیشنهاد شود باید بهتر از «سنتوری» باشد تا آن را قبول کنم و روی آن وقت بگذارم.


 

قبل از «یه شاخه نیلوفر» تقریباً تمام آهنگ هایت هیت شده بود اما این آلبوم، به عنوان اولین آلبوم مجازت نتوانست انتظارات را برآورده کند، مشکل کجا بود؟

به هرحال «یه شاخه نیلوفر» هم یک ژانر از موسیقی من بود که به دل عده ای نشست و بعضی ها هم دوستش نداشتند.«بازار خرمشهر» قطعه ای بود که با خواندنش نشان دادی می توانی وارد ژانرهای دیگر موسیقی هم شوی، ایده این آهنگ از کجا آمد؟ موقعی که داشتی آن را می خواندی از واکنش هوادارانت نمی ترسیدی؟

اگر خوب این قطعه را گوش داده باشی حتماً می دانی که بازار خرمشهر قطعه غمگینی بود، اما به زبان بسیار ساده بیان شده بود و ریتم متفاوتی هم نسبت به کارهای دیگرم داشت. با توجه اطلاعی که از سطح درک مخاطبانم دارم، هنگام خواندن این آهنگ و قراردادن آن در آلبوم هیچ ترسی نداشتم و خدارا شکر نتیجه کار هم با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شد.


 

«دوستی ساده ما» هم یکی دیگر از قطعات شش و هشت توست که در آلبوم «حریص» بود، خواندن این آهنگ خواست خودت بود یا پیشنهاد شاعر؟

قطعاً خودم می خواستم که این آهنگ را بخوانم!
یک روز در دفتر علی بحرینی بودم که علی بعد از شنیدن قطعات آلبوم «حریص» به من گفت این آلبوم یک قطعه شش و هشت کم دارد، خودم هم با او در این مورد هم نظر بودم به همین دلیل از او خواستم اشعاری که در این سبک گفته را به من بدهد تا مطالعه کنم، در نهایت «دوستی ساده ما» را از او گرفتم و چند روز بعد هم ماکتش را آماده کردم و برایش گذاشتم تا گوش کند، نتیجه کار خوب شد و تصمیم گرفتم این تراک را در آلبوم قرار دهم که اتفاقاً این قطعه یکی از کارهای مورد علاقه خودم هم هست!


 

غمی که در صدایت وجود دارد، در آهنگ های شاد هم نمود پیدا می کند، ریشه این غم کجاست؟

بعضی چیز ها در دنیا هست که نمی توان آن ها را در قالب کلمات توضیح داد، این غم هم قابل توضیح نیست.یک بار برای همیشه برایمان بگو شایعاتی که در مورد وجود افکت های صوتی روی صدایت مطرح است از کجا نشات می گیرد؟

زیاد این حرف ها را جدی نگیرید. خودت می گوی شایعات! شایعه است دیگر...کنسرت حلقه گمشده فعالیت های هنری توست، طرفدارانت تا کِی باید منتظر باشند؟ چرا کنسرت نمی گذاری؟

انشالله به زودی با مخاطبان عزیزم به صورت حضوری در کنسرتم دیدارخواهم داشت و اگر اتفاق خاصی نیفتد در آینده ای نزدیک تاریخ و محل کنسرت را اعلام خواهم کرد.


 

رضا صادقی چند وقت پیش اعلام کرد که تمایل دارد با تو یک کار مشترک انجام دهد، در مورد رضا و پیشنهادش چه نظری داری؟

رضا صادقی به من لطف دارد و من هم به صورت متقابل برای ایشان احترام زیادی قائلم. ما هنوز یکدیگر را ندیده ایم، انشالله هر وقت ایشان را ملاقات کردم در مورد این مساله هم با ایشان مشورت می کنم.

 


کارهای مشترکی که با محسن یگانه خوانده ای همگی مورد استقبال واقع شده اند، جرا دیگر با هم کار مشترک نمی خوانید؟

فکر می کنم محسن یگانه یک بار در گفت وگو با خودت توضیحات مفصلی در این مورد داده است. به هرحال در این چند سال من فقط سه بار محسن را دیده ام اما در این دیدار ها هیچ وقت بحثی در این مورد با هم نداشته ایم.

 


از پرچم سفید برایمان بگو…

پرچم سفید عنوان آلبوم جدیدم است که فکر می کنم زمانی که این مصاحبه چاپ می شود، چند روزی از انتشار این آلبوم گذشته است. بگذار آلبوم منتشر شود بعد می توانیم در مورد آن درست صحبت کنیم.

 


چه پیامی برای هوادارنت داری؟

من همیشه به این موضوع ایمان داشته و ایمان دارم که اگر من دارم کار می کنم و کارم شنیده می شود به دلیل وجود مخاطبین عزیزم است. اگر آن ها نباشند قطعاً من ِ محسن چاوشی هم جایی در دنیای موسیقی نخواهم داشت. دوستانی که لطف می کنند و من را با محبت هایشان حمایت می کنند اصل دستمزد من برای زحمات شبانه روزی ام هستند. من شب و روز کار می کنم تا بتوانم موسیقی بهتری برای دوستانم تولید کنم تا خدای ناکرده شرمنده محبت هایشان نشوم. اگر میبینید کم حرف هستم باور کنید فقط و فقط به این دلیل است که میخواهم در آرامش کامل باشم و فقط به روی کارم تمرکز کنم تا مخاطبانم از من راضی باشند. از همین جا می خواهم به مخاطبانم بگویم: دوستتان دارم که دوستم دارید.

 


نظرت در مورد اقدام هوادارانت در دادن رای منفی به «نه نرو» ی سیروان چیست؟

من این موضوع را برای اولین بار دارم از زبان تو میشنوم! اینکه آهنگ سیروان به عنوان یک خواننده ایرانی هشت هفته در صدر جدول رادیو هلند باشد یک افتخار محسوب میشود که به عنوان یک ایرانی به آن میبالم و از این اتفاق خوشحالم. عده اندکی که به اسم هواداری از من این اقدام زشت را انجام دادهاند هرگز در بین مخاطبان من جایگاهی ندارند و با این کارشان فقط به اعتبار و نام من لطمه زدهاند.


منبع : یكشنبهآمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :